• Türkçe
  • English
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
ARA
Proje Yazma ve Yönetme Eğitimi
 Proje Yazma ve Yönetme Eğitimi23 Haziran 2014 Pazartesi
Zafer Kalkınma Ajansı'nın 2014 Yılı Teknik Destek Programı, 1. Dönem (2014TD-01) Başvuruları kapsamında, Manisa Ticaret Borsası'nın “Sürdürülebilir Kalkınmada; Doğru Yatırım Stratejileri ile Daha Fazla Katılım için Proje Yazma ve Yönetme Eğitimi” Projesi en yüksek puan ile destek ve protokol kapsamına alındı.
 
Manisa, Uşak, Kütahya ve Afyonkarahisar illerini kapsayan başvuru ve programın amacına uygunluk yönünden onay süreci sonunda, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından  destekleneceği ilan edilen 30 adet faaliyet projesi içerisinde ilk sırada yer alan  proje ile ilgili olarak; üye eğitimlerine ve Manisa'nın kalkınmasına yönelik faaliyetlere büyük önem verdiklerini belirten Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap, Projenin amacını ise aşağıdaki şekilde özetledi:
 
*Kalkınma Programları çerçevesinde, çeşitli Yurtdışı ve Ulusal Kaynak Sağlayıcılar tarafından tahsis edilen fonların; Manisa’da daha etkin şekilde kullanılması ile Manisa ve Bölge ekonomisine daha yüksek oranda kazandırılması.
 
*Yeni tesis, kapasite arttırma, modernizasyon, katma değer arttırıcı üretim çeşitliliğine geçiş ve benzeri konularda yatırım yapmak isteyen Gerçek ve Tüzel Kişi İşletmelerimizin, sürdürülebilir proje sayılarını arttırmaya teşvik edilmesi.
 
*Doğru stratejilerle gerçekleştirilecek projeler ile firmalarımızın kullanacakları öz sermaye ya da desteklerin, kalıcı yatırımlara dönüşmesi düzeyinin eğitimler vasıtasıyla arttırılmasıyla Bölgesel ve Ulusal Kalkınmaya katkıda bulunma .
 
*Eğitimlere  katılan firmalarımızın, bağlı bulundukları meslek kuruluşları ya da ticari faaliyette bulundukları diğer işletmeler ile ilişkileri vasıtasıyla; Gerçekçi Proje Yazma ve Yürütme prensiplerinin yaygınlaşmasına katkı sağlama.
 
 
23.06.2014